Niedziela  Palmowa    14.04.2019 r.

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Ofiary do puszki na tzw. Jałmużnę wielkopostną.

2. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.

3. Wkraczamy w WIELKI TYDZIEŃ. Przeżyjmy go tak, jak powinien go przeżywać człowiek wierzący. Zwłaszcza te święte dni - WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK, WIELKA SOBOTA - niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania misterium paschalnego przez udział w nabożeństwach w kościele. Liturgia Wielkiego Czwartku,  Wielkiego Piątku o godz.17.00, zaś Wielkiej Soboty o godz. 18.00.

WIELKI  CZWARTEK - pamiątka ustanowienia Eucharystii, Kapłaństwa.

WIELKI  PIĄTEK - dzień śmierci Pana Jezusa. Liturgia składa się: z liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii św., przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Adoracja przy grobie do godz. 22.00. Post ścisły. Ofiary przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz.19.30  z  kościoła na cmentarz rozważania i śpiewy przygotowuje  nasza schol. Proszę zabrać ze sobą lampiony i pochodnie.

WIELKA SOBOTA - poświęcenie pokarmów w Kościele o godz. 10.00 i 12.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez cały dzień. Zapraszam  do adoracji przy grobie dzieci,orkiestrę dętą, scholę, dorosłych, straż pożarną, radę duszpasterską, ministrantów, Kółka Różańcowe, wspólnotę św. Ojca Pio. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00. O godz.19.30 Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu grupy artystycznej pod kierunkiem pani Ewy Białoń oraz oprawa muzyczna w wykonaniu kapeli „Kaliny-Folk” z Polichny – po występie zostaną zebrane datki dla aktorów na potrzeby zorganizowania wycieczki.

4. Za tydzień NIEDZIELA WIELKANOCNA - Rezurekcja o godz. 6.00, o zorganizowanie  procesji proszę radnych i straż, następna Msza św. o godz. 11.00. Orkiestra dęta gra na rezurekcji i w poniedziałek wielkanocny zaś schola w poniedziałek wielkanocny. O godz.11.00. Chór parafialny śpiewa na rezurekcji.

Zaangażowanie dzieci i młodzieży w procesję eucharystyczną w czasie rezurekcji.

Rezurekcja – 21 kwietnia/niedziela/ godz.6.00

1. Chorągiew Niepokalanej -   niesie Osmoła Wiktor

Szarfy:  Lewandowska Wiktoria

Wilk Maria

Łukasik Aleksandra

Sudół Anna

1. Chorągiew św. Maksymiliana  -  niesie Janiszewski Mateusz

Szarfy:   Ślusarska Oliwia

Janik Oliwia

Andrzejczak Maria

Flis Oliwia

1. Chorągiew Chrystusa Króla – niesie Gnat Szymon

Szarfy:   Jachura Martyna

Dziewa Aleksandra

Kotuła Maja

Lodowska Alicja

1. Pojedyncze sztandary

Kurczak Weronika

Kowal Patrycja

Proszę o ubranie się w odświętne stroje. Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć niech w swoje miejsce znajdzie zastępstwo.

5. W Poniedziałek Wielkanocny, ofiary tacowe na KUL. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

6. Kościół i salę katechetyczną sprzątali: Kopiwoda Ryszarda, Wisowska Zofia, Fiut Krystyna, Złydasik Ewelina i złożyli ofiarę na gaz do ogrzewania 80zł. W najbliższą środę do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Budkowskiego Stanisława, Wiberg Henrykę, Wronów, Sudułów zaś w Wielką Sobotę po Misterium zapraszam rodziny: Garbacz Józefę, Pikulów, Marchewków dwie rodziny.

7. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w kiermaszu wielkanocnym. Kwota jaką udało się zebrać dzięki Waszemu wsparciu wynosi 8.935 zł. Pozwoli ona kontynuować dalszą rehabilitację Marysi. Dziękują organizatorzy i rodzina.

8.Chleb dobroci do nabycia w zakrystii minimalna ofiara 6 zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

Intencje mszalne – Niedziela Palmowa

15.04.2019 – 21.04.2019 r.

+ Edward Kosidło/1 r.ś./

+ Jerzy Rębecki int. Alicji Machulak