W niedzielę odbyła się Msza Św. za poległych we wrześniu 1939r. w bitwie pod Szastarką oraz tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Mszę Św. koncelebrowali ks. Andrzej Arbaczewski oraz ks. Adam Galek. W kazaniu ks. Adam Galek przypomniał zdarzenia na naszym terenie z okresu II wojny światowej. Po Mszy Św. odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Szastarce oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu  Parafialnej Orkiestry Dętej.

Po uroczystościach delegacje złożyły wieńce na grobach poległych żołnierzy. W delegacjach uczestniczyli Pan Artur Jaskowski Wójt Gminy Szastarka wraz z Panią Jadwigą Wielgus sekretarz Gminy, Pan Mariusz Jakubaszek przewodniczący Rady Gminy Szastarka wraz z zastępcami oraz Piotr Krzysztoń dyrektor Zespołu Szkół w Szastarce z uczniami.

30 września 2018