29 września 2021r.  w 82 rocznicę bitwy pod Szastarką we wrześniu 1939r. dzieci naszej szkoły udały sie w samo południe do miejscowego kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza Św. za poległych w bitwie pod Szastarką oraz za Ojczyznę. Mszę celebrował Ks. Proboszcz Andrzej Arbaczewski. Kazanie wygłosił Ks. Kanonik Andrzej Mizura Proboszcz parafii Popkowice, w którym przytoczył dzieciom ciekawe fakty historyczne związane z II wojną światową na naszym terenie. W uroczystościach brał również udział Pan Artur Jaskowski Wójt Gminy Szastarka. Po mszy wystąpiły dzieci naszej szkoły w części artystycznej oraz koncertowała Parafialna Orkiestra Dęta z solistą Albertem Bryczkiem. Nastepnie dyrektor szkoły Piotr Krzysztoń wraz z uczniami złożył wieniec na grobie poległego żołnierza Gustawa Ćwieląga.

Cześć i chwała bohaterom.

Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

05 października 2021