XXXI Niedziela Zwykła  4.11.2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W niedzielę, 11 listopada, obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. za ojczyznę o godz.11.00 zaś o 14.00 poświęcenie pamiątkowej tablicy przy Stacji Kolejowej. Nasza orkiestra udaję się w przyszłą niedzielę do Krasnegostawu na uroczystości religijno - patriotyczne.

3.  Modlitwa wspominkowa za naszych zmarłych  codziennie o godz.16.30,
a w niedzielę o godz. 10.30. Zmiłujcie się chociaż  wy przyjaciele moi bo dosięgała mnie sprawiedliwość Boża” słowami psalmów dusze czyśćcowe proszą nas
o modlitwę.

Czy pamiętaliśmy o naszych zmarłych w tegorocznej modlitwie wspominkowej?

4. Kościół i salę katechetyczną sprzątali w środę: Stolarz Czesława, Kędziora Jacek, Stępień Angelika, Stępień Danuta i złożyli ofiarę na ogrzewanie kościoła 80 zł zaś
w sobotę Mazur Mariusz, Janiszewska Zofia, Kasperek Mieczysława, Szabat Barbara, Szabat Marlena  i złożyli ofiarę na gaz 100 zł.
   Do sprzątania kościoła w sobotę  zapraszam rodziny:  Lis Krystynę, Pazdraków, Biżków, Paprocką Janinę. Ofiary indywidualne na okna: Jaskowski Izydor, Urszula – 100.
   W tym tygodniu zostały zakupione i zamontowane nowe żarówki w kościele  dotychczasowe miały 3 W, a nowe 7 W.
   Wczoraj zostały ścięte lipy przy wjeździe do plebani. Przy wycince i pracach porządkowych pracowali: Paprocki Janusz, Pudło Jerzy, Lodowski Zbigniew, Stępień Wiesław, Stępień Damian, Janiszewski Mateusz, Kowalik Maksymilian, Padało Robert, Szczepaniak Przemysław, Nawrocki Paweł. Trwają również pracy przy sali katechetyczne.

5. Salę katechetyczna sprzątali: Biżek Monika, Jachura Anna, Polska Magdalena, Bielak Małgorzata. Sprzątającym  i pracującym składam serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim za zabieranie śmieci z cmentarza.

6. Czasopisma religijne : Gość Niedzielny , Niedziela.

7. W najbliższą niedzielę taca na budownictwo sakralne.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

· 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i Doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża (wspomnienie obowiązkowe);

5.11.2018

+ Sobótków, Bielendów, Paluchów, Zabiegałów, Jachura, Wiechników, Stolarzów

6.11.2018

+ Józef Kowalik/r.ś./ Witold Kowalik/r.ś./